Aksident në aksin Levan-Tepelenë, makina kthehet përmbys në kanal, shkak është bërë lagështira dhe shpejtësia e madhe (VIDEO)

permbys.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Aksident në aksin rrugor Levan-Tepelenë në afërsi të fshatit Frakull. Mësohet se një automjet në të cilin udhëtonin tre persona të një famileje, është përmbysur në kanal.

Bëhet me dije se të aksidentuarit janë nga qyteti i Korçës, me banim në Sarandë.

Po të njejtat burime kanë bërë me dije se destinacioni i tyre ishte Vlora.

Policia dhe ambulanca ka mbërritur në vendngjarje.

Të lënduarit morëm ndihmën e nevojshme mjeksore dhe u larguan.

Nga ana e bluve pohoet se ka qënë dalje nga rruga e shkak për të ka qenë lageshtira në rrugë nga rreshjet e orëve të fundit.

Ky është një aks ku aksidentet rrugore nuk kanë munguar e kjo pasi mungojnë mbi nën kalimet, ndërsa automjetet lëvizin edhe me shpejtësi tej normave të lejuara, duke u kthyer shpesh në burim aksidenti.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë