Aksident në aksin Librazhd-Elbasan/ Tajleri përplaset me makinën, dyshohet për një viktimë dhe disa të plagosur rëndë

aksident-2.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan mbrëmjen e sotme. Aksidenti ka ndodhur në Xibrrakë në një kthesë afër një karburanti dhe dyshohet se ka të plagosur rëndë. Ne aksident është përfshirë njē autoveturë dhe një trailer.

Si rezultat i përplasjes mes tyre autovetura ka dalë jashtë rruge dhe ështē shkatërruar.

Si pasojë e aksidentit është bllokuar qarkullimi i automjeteve prej 15 minutash. Policia ka mbërritur në vendngjarje për disiplinimin e qarkullimit dhe hapjen e rrugës me një korsi.

Ndërkohë ende nuk janë të qarta rrethanat dhe shkaqet e aksidentit. Burime jo zyrtare dhe burime nga vendngjarja bëjnë me dije se dyshohet se nga aksidenti ka një viktimë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë