Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në aksin Milot-Rrëshen në dalje të rubikut.

 

Një automjet tip ‘Volsvagen’ ka humbur kontrollin teksa është përplasur me barrierën mbrojtëse e më pas ka përfunduar jashtë rruge.

 

Burime bëjnë me dije se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur rëndë dy të rinj nga Troopoja.

 

Policia dhe grupi hetimor ndodhet në vendgjarje ku po punojnë për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqet e këtij aksidenti.