Një aksident me humbje jete është shënuar pak më parë në aksin rruges Elbasan -Peqin në fshatin Pajovë të Elbasanit. Një qytetar është përplasur nga një automjet, teksa ka qenë duke lëvizur me biçikletë.

 

 

Fatkeqësisht, aksidentuari ka ndërruar jetë në vendngjarje.

 

 

Burime bëjnë me dije se shoferi që ka shkaktuar aksidentin ka ndaluar dhe i ka dhënë ndihmën e parë, por ka qenë e pamundur, për t’i shpëtuar jetën.