Skip to content

Aksident në Gjirokastër/ Aksidentohet kamioni, plagoset drejtuesi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident ka ndhur në Gjirokastër në afërsi të fshatit Shtëpëz.

Automjeti tip kamion ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i tij.

 

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punohet për shkaqet e aksidentit.

 

Gjirokastër/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 14:30, në rrugën rurale mbi fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, automjeti tip kamion, me drejtues shtetasin F. H., 50 vjeç, banues në Mamurras, ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili po transportohet për në spital, për të marrë ndihmën mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë