Skip to content

Aksident në Maliq, automjeti përplas për vdekje burrin me biçikletë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 65 vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik në Maliq.

 

Burri ishte duke lëvizur me biçikletë përgjatë aksit Korçë-Pogradec teksa është përplasur nga një automjet tip ‘Ford’ me drejtues Alber Pura.

 

Fillimisht ai u dërgua në spital por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra.

 

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 09.09.2022, rreth orës 14:55, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Libonik, Maliq, shtetasi A. P., duke drejtuar mjetin tip “Ford” ka përplasur biçiklistin N. S., 65 vjeç, banues në fshatin Symiz, Maliq, i cili u dërgua në spitalin e Korçës, ku ka ndërruar jetë.

Me drejtuesin e mjetit po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë