Një 38-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik në Shkodër.

 

 

Ngjarja ka ndodhur në Malësi të Madhe në fshatin Hot.

 

 

38-vjeçari ka qenë duke drejtuar mjetin e tij Opel  ndërsa dyshohet se ka humbuur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

 

 

Drejtuesi i mjetit mori plagë të rënda dhe ndërroi jetë gjatë transportit për në spital.

 

 

 

 

Shkodër/Informacion paraprak

 

Rreth orës 21:00, tek rreth rrotullimi Koplikut, shtetasi M.L, 38 vjeç, banues në fshatin Hot, Malësi e Madhe,  duke drejtuar automjetin  tip Opel, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka  dalë nga rruga.

 

Drejtuesi i automjetit shtetasi M.L,  pësoi  dëmtime të rënda   dhe për pasojë gjatë rrugës për në spital ka ndërruar  jetë.

 

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave  dhe shkakut të aksidentit.