Një aksident ka ndodhur këtë të martë në Tiranë.

Një shtetase ka humbur drejtimin e automjetit duke dalë nga rruga.

 

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka pasoja të rënda.

 

Pasagjerja që ndodhej në mjet është lënduar por jasahtë rrezikut për jetën.

 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 31.05.2022, në Rrugën Kuvajt, shtetasja L. S., duke drejtuar mjetin e saj, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar pasagjerja, shtetasja E. D., e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.