Skip to content

Aksidenti me 4 viktima ku u shua familja Gushi, shefi i sigurisë rrugore e zbulon për herë të parë: U përfshi një makinë e tretë, me sa shpejtësi ecte Igli Madani

  • 02/07/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Shefi i Sigurisë Rrugore në Policinë e Shtetit, Skënder Ismaili, ka folur mbrëmjen e sotme për aksidentin tragjik në autostradën Fier – Vlorë, ku humbën jetën 4 anëtarët e familjes Gushi, mes të cilëve edhe dy vajzat 9 dhe 14 vjeçe.

Ai tregoi në një studio televizive detaje të reja nga aksidenti, pasi tha se në ngjarje ishte e përfshirë edhe një makinë e tretë, tip AUDI Q7, e cila ishte duke ecur me shpejtësi shumë të madhe, por u parakalua nga Igli Madani, me këtë të fundit që goditi nga mbrapa mjetin që po udhëtonte familja Gushi.

Ismaili tha se shpejtësia mesatare me të cilën po udhëtonte Igli Madani ishte 165 kilometër në orë, ndërsa gjurmët e frenimit të mjetit që shkaktoi aksidentin janë 63 metër.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë