Një grua mbeti e vdekur në Tiranë mbrëmjen e kësaj të marte si pasojë e një aksidenti të rëndë.

 

Ngjarja ndodhi në hyrje të Unazës së Re, në afërsi të fabrikës së miellit.

 

Bëhet me dije se viktima ka qenë duke kaluar rrugën ndërsa është përplasur për vdekje nga një kamion i cili transportonte bitum.

 

Trupi i pajetë ndodhet ende në vendin e ngjarjes ndërsa ka mbërritur ambulanca dhe Policia e Shtetit.

 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 13.09.2022, në Unazë të Re, në rrugën Teodor Keko, mjeti me drejtues shtetasin S. K., ka aksidentuar këmbësoren shtetasen E. N., 35 vjeçe.

Si pasojë e aksidentit shtetasja E. N. ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.