Home SHQIPERIA Aksidenti në rrugën Lushnjë- Rrogozhinë/ Përmbyset makina, tre të plagosur

Aksidenti në rrugën Lushnjë- Rrogozhinë/ Përmbyset makina, tre të plagosur

0
Aksidenti në rrugën Lushnjë- Rrogozhinë/ Përmbyset makina, tre të plagosur

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tre persona u plagosën mesditën e kësaj të enjteje në autostradën Lushnjë-Rrogozhinë.

 

Ngjarja ndodhi në afërsi të rrethrotullimit të Grabianit, ku një automjet tip “Opel” u përplas me trafikndarësen, e më pas doli nga rruga.

 

Si pasojë e goditjes së fortë mjeti u përmbys, ndërsa u plagosën shoferja dhe dy pasagjerët, të cilët u dërguan me urgjencë drejt spitalit për ndihmë mjekësore.

 

Shkak për aksidentin, dyshohet se u bë një manovër e gabuar e drejtueses, gjatë tentativës së parakalimit.

 

Edhe në Vlorë, një person që po lëvizte me motor u plagos rëndë, pasi u përplas nga një makinë tip “Benz”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë