Një ak.sident t.ragjik ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, ku kanë hu.mbur jetën dy adoleshente dhe 3 të tjerë janë pl.agosur.
Ngjarja e rën.dë ka ndodhur në fshatin Bërzhitë të Tiranës, ku nje makine e drejtuar nga 18-vjeçari Françesk Shaba eshte per.plasur me nje mur.
Në fotot më poshtë shikoni pamjet e aksi.dentit tr.agjik, që i m.ori jetën dy 17-vjeçareve, ndërsa 3 të tjerë u pl.agosën.

Njoftimi i policisë së Tiranës:
Në aksin e vjetër rrugor, në Bërzhitë, automjeti me drejtues shtetasin F. SH.,18 vjeç, si pasojë e lagështirës ka dalë nga rruga.
Për pasojë kanë ndë.rruar jetë dy nga pasagjeret në automjet, D. T, 17 vjeçe dhe S. S, 17 vjeçe.

Drejtuesi i automjetit F. SH së bashku me dy pasagjerët e tjerë O. M, 14 vjeç dhe L. M, 14 vjeç ndodhen në SQU nën kujdesin mjekësor.
Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të ak.identit