Një aksident ka ndodhur në rrugën “Demokracia” në Tiranë ku një 35 vjeçar ka përplasur me motomjet një 9 vjeçare dhe është larguar nga vendngjarja.

 

Pas disa orë hetime policia ka identifikuar autorin si dhe ka bërë të mundur arrestimin e tij.

 

Si pasojë policia i ka sekuestruar dhe motomjetin.

I riu u vu në pranga nën akuzën “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

 

Bëhet me dije se e mitura është transportuar në spital ku dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Materialet i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

 

Njoftim policie

Tiranë

 

Aksidentoi një të mitur dhe u largua nga vendi i ngjarjes, Policia Rrugore e Tiranës, identifikon dhe vë në pranga autorin.

 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit G. M., 35 vjeç, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” pasi në rrugën “Demokracia”, ka aksidentuar një të mitur 9-vjeçare, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. 9-vjeçarja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

Shërbimet e Policisë Rrugore të Tiranës, pas marrjes së njoftimit, menjëherë organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. Pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale bënë të mundur identifikimin e targës së motomjetit dhe më pas të drejtuesit të tij.

 

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestrua motomjeti.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.