Home SHQIPERIA Aksion ‘blic’ në Tiranë/ Policia kap Endrit Doklen, Fatjon Muratin dhe Gentjan Reçin, lidhja me masakrën e Fushë-Krujës

Aksion ‘blic’ në Tiranë/ Policia kap Endrit Doklen, Fatjon Muratin dhe Gentjan Reçin, lidhja me masakrën e Fushë-Krujës

0
Aksion ‘blic’ në Tiranë/ Policia kap Endrit Doklen, Fatjon Muratin dhe Gentjan Reçin, lidhja me masakrën e Fushë-Krujës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në kuadër të kontrolleve “blic” për kapjen e personave në kërkim, bazuar dhe në infomacionet e marra në rrugë operative për një shtetas në kërkim që qarkullonte me automjet, nga shërbimet e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Forcës së Posaçme “Shqiponja”, të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, është organizuar puna dhe është kapur shtetasi në kërkim F. M., 32 vjeç, banues në Tiranë, i cili shoqërohej bashkë me dy shtetas të tjerë, E. D., 39 vjeç, dhe G. R., 39 vjeç.

 

 

Në vijim të veprimeve u bë ndalimi i shtetasit F. M., i cili ishte shpallur në kërkim pasi në bazë të një procedimi penal të këtij viti, ka rezultuar se është bashkëpunëtor (posedues i armëve) me shtetasin K. Gj., i cili është arrestuar në kuadër të operacionit “Ruger”, të zhvilluar me datë 12.07.2022.

 

 

Ndërsa për shtetasit E. D., dhe G. R., të cilët udhëtonin me 32-vjeçarin, po vijojnë veprimet hetimore.

vijon…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë