Kreu i PD Lulzim Basha ka publikuar në Twitter një pjesë nga fjala e kryeministrit britanik Boris Johsnon.

 

Basha ka shkëputur një pjesë të fjalës së Johnson kur krahason veprimet e Putin me aktet e Milosheviçit për një bashkim mistik mes Kosovës dhe Serbisë.

 

“Një nga gjërat më domethënëse mbi atë cfarë po bën Putini, është se sa ngjajnë aktet e tij me ato të Milosheviçit. Të njëjtat budallallëqe që hidheshin për bashkimin mistik mes Kosovës e Serbisë,mes Kievit dhe Moskës. I njëjti agresion. Mos harroni Milosheviçi vdiq në gjyq.”– shkruhet në postim.

 

“Një nga gjërat më domethënëse mbi atë cfarë po bën Putini, është se sa ngjajnë aktet e tij me ato të Milosheviçit. Të njëjtat budallallëqe që hidheshin për bashkimin mistik mes Kosovës e Serbisë,mes Kievit dhe Moskës. I njëjti agresion. Mos harroni Milosheviçi vdiq në gjyq.” pic.twitter.com/46nMhNihRG

— Lulzim Basha (@lulzimbasha_al) February 24, 2022

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re