Skip to content

Akti heroik i një babai, shpëton nga mbytja dy fëmijë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një burrë ka gjetur vdekjen teksa tentonte të shpëtonte një grup fëmijësh që po mbyteshin në det.

Policia shkoi në vendin e ngjarjes pas një njoftimi për urgjencë dhe gjeti 47 vjeçarin në fund të jetës. Hju Morgan, ndërroi jetë pasi u nxorr nga deti prej autoriteteve. Por para se të mbyllte sytë, ai kishte mundur t’i shpëtonte jetën një grupi fëmijësh që ishin tërhequr nga rrymat detare. Dy prej fëmijëve u dërguan në spital më pas, për kontroll shëndetësor.

Në një deklaratë të bërë publike nga policia, familja e 47 vjeçarit kishte këto fjalë për babain e dy fëmijëve:

 “Hju vdiq si një hero. Pavarësisht dhimbjes sonë të madhe, ndihemi të ngushëlluar që akti i tij i fundit u bë për të shpëtuar jetët e dy fëmijëve. Hju ishte një njeri i dashur që bënte shumëçka për të tjerët, një njeri i devotshëm dhe një baba i respektuar e dashur nga të gjithë ata që e njihnin.

Burimi: BBC

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë