Aktivistja Ira Kurti ka ngritur një shqetësim personal në Foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në fjalën e saj, ajo u shpreh se qytetarët nuk do të duhet të varen nga i ashtuquajti “kulti i individit”, duke parashikuar edhe ndërrimin e jetës së liderit historik të Partisë Demokratike.

Ira Kurti: Zoti Berisha a besoni ju tek kulti i invididit? Edhe ju një ditë do të ndërroni jetë…

Sali Berisha: Padiskutim!

Ira Kurti: Nuk iu them atë, edhe 100 u bëfshi. Po e kam fjalën ça do të bëjmë ne të shkretët këtu po të shkojmë vetëm pas 1-it dhe nuk ngrejmë një sistem në bazë parimesh.

LEXO EDHE:

Gruaja “bombardon” Berishën me dashuri: Të kam shpirt, të kam zemër, kam dy vjet që të shoh në ëndërr si kryetar! (video)

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re