Home SHQIPERIA Akuzat nga Veliaj/ Prokuroria nis hetimet ndaj kreut të FSHF, Armand Duka

Akuzat nga Veliaj/ Prokuroria nis hetimet ndaj kreut të FSHF, Armand Duka

0
Akuzat nga Veliaj/ Prokuroria nis hetimet ndaj kreut të FSHF, Armand Duka

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

 

Organi i akuzës ka nisur hetimet pas referimit të bërë nga Policia e Shtetit, për veprat penale të “Shpërdorimit të Detyrës” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.

 

Referimi eshte bere qe ne muajin dhjetor. Prokuroria po kryen veprimet paraprake.

 

Një ditë më parë, ishte Bashkia e Tiranës, që në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, kërkoi një hetim për shkelje dhe korrupsionin të Armando Dukës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë