Akuzohet për falsifikim dokumentash/ Arrestohet ish-punonjësi i Postës së Korçës,

arrestime.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia e Korçës ka arrestuar 39-vjeçarin Sokol Mullaj, i shpallur në kërkim pas operacionit të koduar “Kontrata”.

Ai akuzohet për falsifikim dokumentesh, nga e cila ishte i implikuar dhe ish-drejtori dhe një punonjës i Postës së Korçës.

“Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 06.07.2021, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”, në lidhje me ngjarjen e datës 14.07.2021, ku u finalizua operacioni “Kontrata”, si rezultat i të cilit u ndalua ish-drejtori dhe një punonjës i Postës Korçë dhe u morën masa shtrënguese ndaj disa punonjësve të tjerë.

Veprimet e mëtejshme u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, të cilët referuan materialet pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë”, thuhet në njoftimine policisë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë