Akuzohet për “masakrën e Lushnjës”/ SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

lushnje.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

SPAK ka kërkuar burg përjete për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin, të akuzuar për masakrën e Lushnjes në vitin 2017.

 

Ndërkohë vijon të jetë në kërkim për këtë ngjarje Laert Haxhiu. Prokuroria e Posaçme i akuzon të tre si pjesëmarrës në grup kriminal dhe autorë të disa vrasjeve me paramendim në zonën e Lushnjes dhe jo vetëm.

 

Orgest Bilbili dhe Laert Haxhiun janë akuzuar për vrasjen e Jurgen Hoxhës dhe Zamir Latifit si dhe tentativën e vrasjes së Xhulio Shkurtit, nipit të Aldo Bares. Veç akuzës së vrasjes në rrethana cilësuese të një ose më shumë personave, Bilbili akuzohet për “Kryerjen e veprave penale në kuadër të grupit kriminal”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë