Komuna e Krotones është prekur nga një ciklon që ka sjellë reshje të dendura shiu dhe për pasojë edhe përmbytjen e rrugëve dhe makinave.

Ashpersimi i kushteve atmosferike ka qe në i menjëhershëm, me autoritetet që kanë dhënë alarmin e kuq për përkeqësimin e gjendjes në ditët në vijim.

Sipas mediave vendase, gjysma e qytetit është e mbuluar nga një metër ujë, ndërkohë që Mbrojtja Civile dhe Brigada e Zjarrfikësve kanë shpëtuar qindra njerëz në rrezik që ishin bllokuar në makina.

Sipas autoriteteve, cikloni që preku Krotonen së shpejti pritet të lëvizë drejt jugut, ndaj edhe në qytetet e tjera kanë filluar të merren masa paraprake.

Questa è Rocca di Neto, in provincia di Crotone. pic.twitter.com/y27JGAcc7U

— Guglielmo Mastroianni (@gumas75) November 21, 2020


Previous articleLajm i mire/ Studimi i fundit i Oksfordit zbulon cfare ndodh me personat e shëruar nga COVID-19

loading...