Situatë alarmante është paraqitur në urgjencën e spitalit rajonal të Korcës gjatë 24 orëve të fundit pasi dyshohen si të infektuar me Covid-19.

Burime bëjnë me dije se janë të shtruar 10 deri në 15 raste janë të shtruar në pneumologji-karantinë deri në pritje të tamponit.

Pas konfirmimit të tamponit dhe në varësi të gjendjes, pacientët transferohen në Tiranë ose kthehen në shtëpi dhe marrin mjekim ambulator.

/faxweb

loading...