Albana Fico vendoset në krye të QSUT-së

262411226_437254221104753_1075508099549550766_n-675x450-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico është konfirmuar sot në krye të QSUT-së.

Ajo do të zëvendësojë në këtë post Enkelejd Jotin, që u zgjodh pak javë në parë nga Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Publik Shqiptar si Drejtor i Përgjithshëm i RTSH-së. Joti u zgjodh me votim të fshehtë të 9 anëtarëve të Këshillit  Drejtues me 7 vota pro.

“Prof. Albana Fico emërohet në drejtimin e QSUT-së, për të çuar përpara projektet e mëdha të modernizimit të qendrës më të madhe spitalore në vend“, shkruan ministrja  e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në “Facebook”.

Fico është pjesë e Komitetit Teknik të Ekspertëve që nga momenti kur u krijua, me qëllim menaxhimin e pandemisë së shkaktuar nga Covid 19 në vend.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë