Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha në një intervistë për gazetën britanike The Independent se Ballkani Perëndimor po përballet me një rrezik të shtuar të konfliktit ushtarak për shkak të situatës në Ukrainë. Kurti tha se ky rrezik vjen për shkak se Rusia ka ndikim në Serbi dhe ai beson se Rusia, “në vend që […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re