Gazetari Alfred Lela ka ironizuar Lulzim Bashën duke ju bashkuar zërave që vendosin në dyshim autorësinë e librit “Misioni im”.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se në PD i vetmi që lexon është Sali Berisha dhe se pritshmëritë i kishte prej tij se mund të shkruante libër.

“Unë, me thënë të drejtën, prisja libër nga Doktori. Jo për gjë, por në PD veç ai lexon…”,
ironizon Lela. (TemA)