Lideri i partisë që doli e para në zgjedhjet e 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev e ka cilësuar si presion takimin e mundshëm të partive shqiptare nën dirigjimin e Ali Ahmetit.

“Po, e shoh si trysni ndaj meje, LSDM-së dhe koalicionit “Mundemi” për kryeministrin e propozuar nga BDI”, tha Zaev.

Ndryshe, Ali Ahmeti për të premten ka thirrë tryezë të përbashkët me krerët e partive politike shqiptare.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re