Alibeaj i kundërpërgjigjet Berishës: Demokratët braktisën atë dhe bandën e tij që donte gjakderdhje

alibeaj-1-1-770x430-1-300x168.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një postim në rrjetet sociale, Alibeaj ka publikuar një video, ndërsa thekson se Berisha me zë dhe figurë planifikoi dhunën në selinë e PD-së.

“Ai që e nxiti, paralajmëroi dhe planifikoi dhunën kundër PD është Sali Berisha. Me zë dhe le figurë. Ai dhe mercenarët e tij e lajmëruan publikisht se kundër demokrateve do të përdorej dhunë, madje mund te derdhej edhe gjak.

Gjuha e urrejtjes se Sali Berishëes solli dhunën në shtëpinë e gjithë demokratëve në 8 janar. Por demokratet e kuptuan atë qarte, prandaj e dhe braktisën Berishën dhe bandën e tij që donte gjakderdhje!” shkruan Alibeaj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë