Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Ish kreu i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj iu është përgjigjur akuzat të Berishës, duke e konsideruar atë si të zhytur në mjerim dhe të braktisur edhe nga vetë mbështetësit e tij.

 

Alibeaj i ka konsideruar deklaratat e Berishës në drejtim të tij si shpifje të zakonshme ndaj atyre që mendojnë ndryshe nga ai.

 

“Humbësi i zgjedhjeve të 14 majit ka vijuar dhe sot serinë e përsëritjes së justifikimeve bajate që nuk ja hanë më as kandidatët dhe as besnikët e tij. I zhytur në mjerimin e mungesës së shpresës dhe alternativës, Sali Berisha vijon serinë e shpalljes së armiqve me shpifjet e zakonshme dhe banalitetin konstant, për të gjjthë ata që mendojnë ndryshe nga ai”, tha ai.

 

Në të njëjtën kohë, Alibeaj deklaron se e vetmja formë që fundi i palavdishëm i Berishës, siç e quan ai, të përfundojë është largimi nga politika.

 

Sipas tij në këtë formë ish kreu historik i PD do të ruante dhe atë pak dinjitet që i ka mbetur.

 

Alibeaj thekson sërish se Berisha i shërben Ramës dhe interesave të tij personal.

 

“I dëshpëruar por i palodhur nga përpjekja për të përçarë PD, i rrënuar moralisht por i paepur në përpjekjen për të mbajtur peng një pjesë të demokratëve, me ligësinë e dikujt që koha dhe veprat ia kanë shkruar fundin e palavdishëm, ndaj Sali Berishës ka vetëm një zgjidhje: të largohet i braktisur dhe të heshtë duke marrë me vete edhe atë fije dinjiteti, nëse i ka mbetur. Kështu demokratët do të fitojnë mundësinë për të qenë alternativë e re për shqiptarët. Duke lënë pas të shkuarën dhe pa ngarkesat e korrupsionit familjar dhe të shpurës së tij, pesha e të cilave i shërbejnë veçse Ramës e të ngjashmëve të tij për ta mbajtur gjallë në politikë dhe që i kanë lënë demokratët në opozitë”, shkruan Alibeaj.

 

Në konferencën e përjavshme me gazetarët, Berisha akuzoi Alibeajn se së bashku me kryesocialistin Edi Rama janë të lidhur me krimin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re