10 deputete janë duke marrë pjesë në Kuvendin Kombëtar të PD. Mungesa më e madhe është ajo e Enkelejd Alibeaj, krahu i djathtë i Lulzim Bashës.

 

Me shumë mundësi mungesa e tij lidhet me arsye objective pasi Alibeaj e ka pasur te qëndrimin e tij për tu pozicionuar në krah të Bashës. Ndërkohe bie ë qënia në  Kuvend e Ori Nebiajt, gazetares që u bë deputete pak kohë parë. Nebiaj shfaqet për herë të parë në publik në një aktivitet të Bashës.

 

Të tjerë deputetë të pranishëm në Kuvendin e PD janë edhe Oriela Pampuri, Arbi Agalliu, Kreshnik Collaku dhe Flutura Acka.

 

Mungojne sikurse pritej emra si Jorida Tabaku, Gaz Bardhi, Dash Sula dhe Sajmir Korreshi, dikur bashkepunetore e miq te afert te kryedemokratit.

 

 

Lulzim Basha
Oriola Pampuri
Andia Ulliri
Merita Bakiu
Kreshnik Collaku
Flutura Acka

7.-Ori Nebiaj

Eralda Bano
Arbi Agalliu
Selaudin Jakupllar

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re