Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

auto_12moti_shqip1602484754.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshjet e shiut priten të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulët.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë