Alternime kthjellimesh dhe vranësira/ Parashkimi i motit për këtë fundjavë

1592979773_moti.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e shtunë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore të vendit në mesditë do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët.

Ditën e diel moti parashikohet me alterine kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiut pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulë.Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerat.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë