Home SHQIPERIA Ambasadorja Yuri Kim kthehet në Tropojë, zbulon premtimin që mbajti

Ambasadorja Yuri Kim kthehet në Tropojë, zbulon premtimin që mbajti

0
Ambasadorja Yuri Kim kthehet në Tropojë, zbulon premtimin që mbajti

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka qenë sor në qytetin e Tropojës.

 

Ky rikthim i saj në Tropojë erdhi si një premtim i mbajtur që vetë ambasadorja ua kishte dhënë fëmijëve të zonës që të konsumonin së bashku një drekë në Ditën e Falenderimeve.

 

“E lumtur që jam kthyer në Bajram Curri për të mbajtur premtimin ndaj fëmijëve që takova gjatë vizitës sime të parë në maj: se do të kthehesha për të ngrënë së bashku darkën e Falënderimeve. Për amerikanët, Dita e Falënderimeve është koha e vitit kur shkojmë në shtëpi për të ndarë një vakt të veçantë me miqtë dhe familjen. Si dikush me rrënjë në mal, është e natyrshme dhe e gëzueshme për mua të ‘kthehem në shtëpi’ në malësitë e Shqipërisë për Ditën e Falënderimeve.

 

Më la edhe një herë përshtypje inteligjenca dhe vendosmëria e treguar nga të rinjtë që takova këtu, veçanërisht studentët në “English Empoëers All Tropojans” dhe “Girls Lead Our Ëorld. SHBA është krenare që sponsorizon programe që u mundësojnë të rinjve të zhvillojnë potencialin e tyre të plotë dhe të ndërtojnë një të ardhme më të mirë për veten e tyre, për Tropojën dhe për Shqipërinë dhe SHBA. Le të vazhdojmë të zgjedhim të ardhmen në vend të së shkuarës. Faleminderit banorëve të Tropojës për pritjen dhe mikpritjen tuaj të ngrohtë – jam mirënjohës që jam me ju!”, shkruan Kim.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë