Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, përmes një statusi në facebook ka reaguar në lidhje me zhvillimet më të fundit që po ndodhin në ShBA, ku mbështetësit e Trump kanë mësyrë të armatosur në godinën e Kongresit. Me nota ironie Manjani kërkon nga ambasada shqiptare në Ëashington të dënojë dhunimin e institucioneve në Amerikë.

Postimi i plotë: Ambasada jonë në Ëashington të bëjë urgjent një deklaratë që dënon dhunimin e institucioneve Amerikane. Të mbështesë protestat paqsore.

Reciprociteti na e mëson këtë gjë. Le të marrin një deklaratë të ngjajshme të ambasadës së tyre këtu në Tiranë dhe ta përdorin.

Po na dhunojnë sigurinë dhe pasurinë publike Amerikane…