Anëtari i Këshillit Kombëtar: Berisha thotë ‘partia jam unë-partia vdes me mua’

faqe-kryesore.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko bën fajtor ish-kryeministrin Sali Berisha për pozitat e Partisë Demokratike në ditët e sotme.

I ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, Bejko shprehet se Berisha ka plot të drejtë të merret me politikë, por problem i vetëm është se ai është shpallur ‘non-grata’.

Një problem ky tashmë jo vetëm i Berishës, por që përfshin dhe PD-në, çka mund të ishte shmangur, sipas tij.

“Problemi është që z.Berisha ishte shpallur ‘non-grata’, e dinim reperkusionin që do të merrnin SHBA-të, në rast se z.Berisha do të vazhdonte të qëndronte me të.

I njëjti status brenda Partisë Demokratike dhe ata e njoftuan këtë gjë dhe z.Berisha duhet të ishte tërhequr me qëllim që mos e involvonte, mos e fuste sherrin brenda Partisë Demokratike.

Sot, jemi tek fakti që z.Berisha i duhet një parti. Ai nuk e konsideron z.Basha kryetar partie.

Kryesinë e partisë njoftoi që nuk e njeh fare. Domethënë ai thotë ‘Unë jam partia, partia ka lindur me mua, do të vdesë me mua’”, tha Bejko.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë