Shqipëria u mposht në shtëpi nga Anglia. Në ndeshjen e vlefshme për eleminatoret e Botërorit “Katar 2022”, Kuqezinjtë u mundën me rezutaltin 0-2 në “Air Albania”.

Anglezët vulosën fitoren me anë të Kane dhe Maunt, ndërsa nuk ishin të pakta rastet as për Kombëtaren tonë, por pa mundur të përkthehen në gol.

Vlen të theksohet fakti se më këtë triumf, Anglia u ngjit në kuotën e 6 pikëve, ndërkohë që Shqipëria do të luajë mbas 3 ditësh me San Marinon në transfertë.