Interi e ka konfirmuar se Alessandro Bastoni ka rezultuar pozitiv për COVID-19, ndërsa mediat në Itali shkruajnë që edhe mbrojtësi tjetër Milan Skriniar, mund të jetë i prekur.

Klubi i Interit këtë mbrëmje ka lëshuar një deklaratë, ku shkruhet se Bastoni është liruar nga detyra kombëtare me Italinë U-21.

Ishte raportuar gjatë dy ditëve të fundit që Bastoni ishte lojtari i italian që doli pozitiv ndërsa ishte në grumbullim.

Njollat e kuqe ose të nxehta pa ethe që vazhdojnë dhe nuk përmirësohen mund të nënkuptojnë se kanceri i gjirit është i pranishëm.

/faxweb