Skip to content

Aqif Rakipi u shpall ‘Non Grata’/ PS vendos sot për ‘fatin’ e djalit deputet

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Socialiste pritet të mbledhë grupin parlamentar ku do të vendosë për fatin Orlando Rakipit pas shpalljes së babait të tij ‘Non Grata’ nga DASH.

 

Pas shpalljes ‘Non Grata’ të PS-së vetëm deputeti Orlando Rakipi, iu shpreh se akuzat e SHBA s’kanë lidhje me babain e tij. Nga Foltorja e Kuvendit, ai deklaroi se do të apelojnë vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

 

Më 11 prill ish-deputeti i Elbasanit Aqif Rakipi dhe pronari i mediave Ylli Ndroqi u shpallën ‘Non Grata’ nga DASH, (Departamenti Amerikan i Shtetit), ndërsa u janë bllokuar të gjitha pronat e tyre në SHBA.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë