Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministren gjermane për Europën dhe Klimën, znj. Anna Luhrmann, shprehu keqardhjen që nisja e negociatave me Shqipërinë ende nuk ka ndodhur, pavarësisht se vendi ynë, sipas Ahmetajt, i ka bërë të gjitha detyrat.

“I shpreha keqardhjen ministres, pasi i kemi bërë të gjitha detyrat e shtëpisë. Nuk ka asnjë vend anëtar të BE-së që të nxjerrë një problematikë me Shqipërinë. Megjithatë, megjithëse Komisioni ka 3 vjet rresht që konfirmon që Shqipëria i ka bërë detyrat e shtëpisë, akoma nuk ka një hapje formale negociatash”, deklaroi Ahmetaj.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re