Pasditen e sotme SPAK ka lëshuar 10 urdhër-arreste për disa ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit ndër to edhe ish-kryetari, Vangjush Dako.

Së fundmi në një komunikim për mediat, avokati i tij, Petrit Ismaili është shprehur se dy kallëzimet  e bëra ndaj tij, janë një nga një grup banorësh të një pallati  të ndërtuar në Durrës, të cilët pretendojnë se ka pasur shkelje në kolaudimin e objektit dhe një kallëzim tjetër i bërë nga Ferdinan Xhaferri, ish kryetar i PD në degën Durrrës në prag të zgjedhjeve  në vitin 2021.

“Një rast është kallëzim i një grupi banorësh të një pallati në Durrës, që pretendojnë se ka patur shkelje në kolaudimin e objekit dhe një kallëzim është në prag  të zgjedhjeve të vitit 2021, nga Ferdinand Xhaferri, në atë kohë kryetar i PD, dega Durrës” tha fillimisht avokati.

Vijon…

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re