Skip to content

Arrestimi i vëllezërve Çala, Erjon Braçe: Llapaqenët e politikës të numërojnë banditët e kapur

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zv.kryeministri Erion Braçe ka uruar Policinë për operacionin e sotëm ku në pranga ranë dy vëllezërit Klement dhe Eldi Çala për grabitjen e Rinasit prillin e vitit të kaluar.

Braçe shprehet se ndërkohë që shqiptarët janë të detyruar të rinë në shtëpi djemtë e Policisë kanë bërë shumë.

Ai shprehet se me këtë goditje bandës së dhunshme të grabitjes së Rinasit i ka ardhur fundi teksa thumbon opoziën duke thënë se pret që tani të numërojnë bandat e arrestuara ndërkohë që vazhdimisht kanë akuzuar Policinë.

Postimi i zv.kryeministrit:

NJE DUARTROKITJE TE MADHE PER #POLICIAESHTETIT!

I JEP FUND BANDES SE DHUNSHME TE GRABITJES SE PARAVENE RRUGEN E RINASIT E BRENDA NE AEROPORT!

Per cdonjerin nga 300 policet, forcat speciale, RENEA, drejtuesin e struktures kunder krimeve te renda e drejtorin e pergjithshem te policise se shtetit,

faleminderit e mirenjohje!

Feleminderit per punen,

mirenjohje per sakrificen;

Kur shumica e shqiptareve jane te shtrenguar te ruajne veten e familjet nga corona virusi,

keta djem kane bere edhe me shume,

ne detyre kane ofruar edhe me shume, vendosur ligjin duke sjelle me shume siguri per shqiptaret dhe pronat e tyre!

Ka ca njerez ne kete vend qe meritojne respekt pertej cdo caku;

#SHERBYESITELIGJITESHTETIT

vo: tani mezi pres qe gjithe llapaqenet e politikes qe pas cdo akti kriminal sulmojne policine, te dalin,

te mbeshtesin shpatullat tek muri dhe te numerojne te gjithe banditet e arrestuar e ngjarjet kriminale te zbardhurara ne seri;

Ska gje, dilni ne orarin qe eshte e lejuar,

madje dhe ne tufe, duhet ta paguani ne gjobe!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë