Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Dy punonjës të burgjeve janë arrestuar për korrupsion, pasi dyshohet se merrnin para për të punësuar persona në burgje. Me urdhër të SPAK u vunë në pranga Agron Balla dhe Klodian Gjeci.

Ndaj tyre, ishte caktuar në mungesë masa e sigurisë arrest në burg nga Gjykata e Posaçme.

Hetimet e SPAK kanë nisur në vitin 2021 për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm te personat që ushtrojnë funksione publike”, e kryer në bashkëpunim.

Sipas SPAK, ka dyshime se Agron Balla dhe Klodian Gjeci, duke bashkëpunuar me njëri-tjetrin kanë kërkuar dhe kanë marrë para nga një qytetar duke i premtuar atij punësim në strukturat në varësi të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Ka dyshime se Balla e Gjeci kanë ndërhyrë tek persona të tjerë, punonjës në këtë drejtori për të bërë punësimin e qytetarit.

Prokuroria e Posaçme ka dyshime se dy punonjësit e arrestuar kanë marrë para edhe tek persona të tjerë, rastet e të cilave vijojnë të jenën nën hetim.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re