Arrestohet 34-vjeçari, iu gjet kokainë dhe municione

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Katër muaj pas një operacioni të zhvilluar në Shijak, policia ka ndaluar Emiljan Gjepalin 34 vjeç. Uniformat blu finalizuan operacionin e koduar “streha” te nisur më datë 16 qershor të këtij viti, kur në banesën e vëllait të tij u sekuestruan kokainë, municione luftarake dhe 5 armë pistoleta e automatike.
 
Gjepali u ndalua të hënën pasi dyshohet se është i përfshirë në veprimtarinë kriminale të dokumentuar me prova ligjore nga agjentet e antidrogës. Gjepali zotëronte edhe një “benz” të blinduar, të cilin uniformat blu e sekuestruan.
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë