Arrestohet makthi i bizneseve, Kristi Çinari.

21-vjeçari është prangosur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ai akuzohet se grabiti institucionin financiar, “Kredo.al” dhe një farmaci brenda një harku kohor të shkurtër, pak ditë më parë në Tiranë.

Çinari ishte i pajisur me kartë identiteti false në Kosovë, por pavarësisht kësaj përpjekje arratia e tij nuk ka zgjatur për shumë kohë pasi sonte u arrestua në kryeqytet.