Home SHQIPERIA Arrestohet i shpalluri në kërkim

Arrestohet i shpalluri në kërkim

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia e Tiranës arrestoi ketë të enjte një 56 vjeçar qe ishte në kërkim ndërkombëtar. Ne pranga ra Tafil Vokrri nga Kavaja. Sipas policisë, ai kërkohej për ‘trafik narkotikësh’. 56-vjeçari është arrestuar ne banesën e tij ne Kavaje.
 
Ai ishte shpallur në kërkim ne 2005 pasi gjykata e Catanzaros ne Itali, kishte caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”, për veprën penale “pjesëmarrje në organizatë kriminale”, “trafikim i lëndëve narkotike” dhe “trafikim i armëve të zjarrit”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë