ARRSH nis aksionin për bllokimin e hyrje-daljeve të rrezikshme, do vendosen barriera në 4 akse, mes tyre edhe autostrada Durrës-Tiranë

makina.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ashtu siç ishte lajmëruar ditë më parë nga Autoriteti Rrrugor Shqiptar, ka filluar të zbatojë vendimin për mbylljen e akseve të rrezikshme në vend të cilat shpesh herë janë bërë burime aksidentesh.

Në të gjithë vendin janë rreth 1300 subjekte të cilët përdorin hyrje-dalje në akset e rëndësishme të vendit, por vetëm 70 prej tyre janë të pajisur me leje.

Në total janë 4 akse ku pritet të vendosen barriera bllokuese, konkretisht në akset: Tiranë-Durrës, Rrogozhinë-Lushnjë, Burrel-Peshkopi dhe Shkodër-Han i Hotit.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë