Home SHQIPERIA Arsenali i armëve të sekuestruara në Tiranë/ Zbulohet sasia e municioneve luftarake

Arsenali i armëve të sekuestruara në Tiranë/ Zbulohet sasia e municioneve luftarake

0
Arsenali i armëve të sekuestruara në Tiranë/ Zbulohet sasia e municioneve luftarake

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zbulohen sa armë e municione u sekuestruan dje gjatë operacionit që zhvilloi komisariati nr 4 në zonën e 5 Majit në Tiranë.

 

Sipas burimeve, të futura nëpër thasë dhe të fshehura në një gropë me shkurre pranë një blloku pallatesh, u gjetën 73 fishekë luftarak të kalibër të madh.

 

Reth 150  krehëra që mbajnë fishekë të kalibreve të ndryshëm

 

92 pjesë shuli si ato të armës së zjarrit.

 

Pjesë armësh automatike.

 

1 tytë mitralozi.

2 pajisje optike për armët

U gjetën 4 targa, nga të cilat 2 ishin anglez,e 1 targë italiane dhe 1 targë plastike shqiptare.

 

Armët dhe municionet luftarake janë dërguar për ekzaminim në laboratorin e policisë kriminale për të zbuluar nëse janë përdorur ose jo në ndonjë ngjarje kriminale.

 

Gjatë operacionit nuk është arrestuar asnjë person dhe po punohet për të identifikuar poseduesit që i fshehën armët aty.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë