Home SHQIPERIA Artan Hoxha publikon foton: Nga ky vend do nxirrej Basha nga zyra, me urë të sajuar

Artan Hoxha publikon foton: Nga ky vend do nxirrej Basha nga zyra, me urë të sajuar

0
Artan Hoxha publikon foton: Nga ky vend do nxirrej Basha nga zyra, me urë të sajuar

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar një foto të objektit ku ishte planifikuar evakuimi i Lulzim Bashës nga zyra e Partisë Demokratike.

Gjatë intervistës në “Opinion”, Hoxha tha se me një urë të sajuar Basha do të dilte nga zyra e tij dhe do të kalonte në një zonë të sigurt sic ishte Kuvendi ku ndodheshin dhjetëra forca policie.

Artan Hoxha: “Me një urë të sajuar po themi. Nga ky vend do të nxirrej kryetari i Partisë Demokratike nga zyra dhe do të kalohej në Kuvend. Sepse Kuvendi është më afër aty pranë dhe i sigurt gjithashtu po themi. Në dy momente është nisur për ta bërë, por nuk e bëri. Kishte garanci që do të ndërhynte policia”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë