Home SHQIPERIA Artan Hoxha zbulon çfarë ndodhi në katin e dytë të selisë së PD-së: Basha ndoqi gjithçka nga televizori, i vetëm në zyrë me 6 gardianë!

Artan Hoxha zbulon çfarë ndodhi në katin e dytë të selisë së PD-së: Basha ndoqi gjithçka nga televizori, i vetëm në zyrë me 6 gardianë!

0
Artan Hoxha zbulon çfarë ndodhi në katin e dytë të selisë së PD-së: Basha ndoqi gjithçka nga televizori, i vetëm në zyrë me 6 gardianë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Artan Hoxha:

“E vetmja mënyrë për t’i larguar ishte sulmi fizik dhe kjo tregonte se njerëzit në seli ishin të përgatitur. Kur grupi u ngjit sipër punonjësit e gardës e kanë marrë zotin Basha dhe e kanë hequr nga selia e tij dhe e kanë evakuuar. Basha është mbajtur i vetëm në seli, garda s’e ka lejuar Bashën, ai i ka ndjekur ngjarjet nga televizori, kanë qenë 6 truproje të gardës.

Kishte përforcime nga garda. Ai kishte 6, Basha në zyrë kishte 6 truproje, komandantin dhe 5. Një punonjës i 7 gardës kishte izoluar Enkelejd Alibeajn në një ambient tjetër. Garda republikës atë ditë 2 herë ka planifikuar për ta evakuuar Bashën. Herën e parë e nxorën nga zyra e vetë. Basha ka komunikuar gjithë kohës në telefon në gjuhë të huaj nuk ka folur në shqip. Basha s’e ka marrë në telefon policinë.

Garda i ka ofruar siguri maksimale. Unë herën e parë thashë ka 4 truproja ishin shtuar edhe 2, pra 6. Iu dha garanci dhe u mor në ruajtje edhe Alibeaj. Unë nuk besoj se është deklarata e Spartak Brahos që tha se rrezikohet siguria e Enkelejd Alibeajt. Nuk ka lëvizur nga godina Basha gjatë gjithë kohës ka qëndruar aty deri në fund”, tha Artan Hoxha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë