Artur Zheji teksa komentoi faktin që SHBA ka shpallur non grata ish-kryeministrin Sali Berisha, thekson se lufta e Berishës është konsistente dhe bëhet për nder e dinjitet, ndaj bëhet i respektueshëm.

I ftuar në një emision televiziv, Zheji u shpreh se drejtësia amerikane godet nga një krah më shumë, tek ajo që është më e dobët.

“Berisha zgjodhi të ketë fat tragjik dhe ndaj është bërë interesant. Berisha shprehet se do të shkojë në fatin e vet dramatik me dinjitet, ndaj bëhet i respektueshëm. Berisha zgjodhi të ishte, jo të harrohej.

Drejtësia amerikane godet nga një krah më shumë, tek ajo që është më e dobët.

Unë mendoj se beteja e Berishës është e tija, nuk e bëri betejë të PD-së. Berisha duke personalizuar çështjen, mbrojti PD-në. Yuri Kim tha se Shqipëria po ndryshon.

Kim e futi aktin e Berishës në aktin e asgjëbërjes. PD mund të detyrohet të pranojë ofertën e Ramës, për bashkëqeverisje për hir të stabilitetit.

Ne jemi 2.8 milionë banorë gjithsej, jemi sa një qytet i madh. Do të insistohet në një situatë që të dënohet një person, që ka drejtuar këtë vend para tetë vjetësh.”– thotë Artur Zheji.

(TemA)

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re