Artur Zheji thotë se të gjithë ata që kritikojnë kryedemokratin Lulzim Basha, janë blerë nga Edi Rama dhe po bëjnë lojën e tij.

Pra, ai nuk përjashton as Bujar Nishanin, Fatbardh Kadillin etj, që kanë kërkuar dorëhqejen e Bashës dhe marrjen e përgjegjësisë.

I ftuar në emisionin “Pika mbi i” në News 24, analisti shtron edhe dilemën: “Nuk e di çfarë ka ky popull që voton majtas”.